درباره ما

معرفی آقای محمد حسین مولا رییس هیأت:

آقای محمد حسین مولا در تاریخ ۱/۵/۱۳۳۶ در کرمان متولد شد و دوران تحصیل را دراین شهر به پایان رساند. وی همچنین در رشته های ورزشی بوکس و باستانی فعالیت کرد و در رشته ی بوکس به مقام نایب قهرمانی کشوری دست یافت. آقای مولا از سال ۱۳۵۷ به عنوان پاسدارافتخاری در کمیته ی انقلاب اسلامی مشغول خدمت شد؛ حضور فعال در بنیاد مهاجرین جنگ، بنیاد شهید انقلاب اسلامی، فرماندهی قرارگاه تاکتیکی ابوذر و سپس استانداری کرمان از سوابق وی به شمار می رود.

آقای مولا در سال ۱۳۸۷ به افتخار بازنشستگی نائل شد.

تاریخچه ی تأسیس فدراسیون ناشنوایان:

فدراسیون بین المللی ناشنوایان با علامت اختصاری C.I.S.S از سال ۱۹۴۲ میلادی فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون ۸۵ کشورعضو این فدراسیون هستند که سابقه ی عضویت رسمی فدراسیون ورزش های ناشنوایان کشورمان نیز به سال ۱۹۵۷ میلادی مطابق با سال ۱۳۲۴ شمسی باز می گردد.

بازی های آسیایی فدراسیون ناشنوایان هر سه سال یکبار و بازی های المپیک آن هر چهار سال یکبار برگزار می شود؛ همچنین از سال ۲۰۰۱ نام بازی های جهانی ناشنوایان به بازی های Deaflympics (بازیهای المپیک ناشنوایان) تغییر یافت.

فدراسیون بین المللی ناشنوایان هم اکنون در رشته های ورزشی دوومیدانی ، کشتی فرنگی، کشتی آزاد، فوتبال، فوتسال، والیبال، شنا، واترپلو، بولینگ، پینگ پنگ، بدمینتون، بسکتبال، دوچرخه سواری، تیراندازی، تنیس، شنا، کاراته، جودو، تکواندو، هندبال و دوصحرانوردی در رده های بانوان و آقایان فعالیت دارد، ضمن اینکه بازی های المپیک زمستانی ناشنوایان در رشته های مختلف نیز هر چهارسال یکبار برگزار میشود.

تاریخچه ی تشکیل هیأت ورزش های ناشنوایان استان کرمان:

هیأت ورزش های ناشنوایان کرمان از سال ۱۳۶۰ به ریاست آقای سید محمد علی گلاب زاده سرپرست وقت آموزش و پرورش استثنایی کرمان و به دبیری آقای ضیاء تاج الدینی در شهر کرمان تشکیل شد و فعالیت آن در سال ۱۳۶۲ به ریاست آقای دکتر جلال محمدی قناتغستانی که عهده دارمدیرعاملی صندوق قرض الحسنه موسی بن جعفر (علیه السلام) بود و به دبیری آقای احمد مهدی زاده ادامه یافت؛ در سال ۱۳۶۴آقای دکتر محمدی قناتغستانی از ریاست هیأت استعفا کرد و آقای مهدی زاده با انتخاب آقای مهدوی مدیر کل وقت تربیت بدنی استان فعالیت خود را آغاز کرد و آقای فرهاد ابراهیمی نیز به عنوان دبیر هیأت انتخاب شد.

با تشکیل تیم والیبال دختران، فوتسال پسران، دوومیدانی و تنیس روی میز دختران از سال دوم، فعالیت هیأت به طور جدی آغاز شد و از سوی تربیت بدنی نیز سالنی نیمه کاره در مجتمع ورزشی بشری به این هیأت تعلق گرفت و به آقای محمد حسین مولا تحویل شد.

آقای مولا از سال ۱۳۷۵ همکاری خود را به عنوان عضو هیأت رئیسه در هیأت ورزش های ناشنوایان آغاز کرد و سپس در سال ۱۳۸۳ از سوی زنده یاد داوودی رییس فدراسیون به عنوان رییس هیأت ورزش های ناشنوایان استان کرمان منصوب شد. وی در گام اول، سالن ورزشی در مجتمع بشری را تکمیل و سپس با تشکیل تیم های والیبال دختران و فوتسال و فوتبال پسران کار خود را آغاز کرد که همین اقدام شروعی برای قهرمانی های کشوری، آسیایی و جهانی بود که همچنان این افتخارآفرینیِ ورزشکاران ادامه دارد، ضمن اینکه سایر ورزشکاران نیز در رشته های تنیس روی میز، تکواندو، دوومیدانی، شطرنج، آمادگی جسمانی، بدمینتون، تیراندازی و …مشغول فعالیتند.

در کنار فعالیت های متنوع ورزشی هیأت، از سال ۱۳۸۸ ریاست انجمن فوتبال و فوتسال کشور نیز به آقای مولا محول شد که با پشتکار وی و تلاش ورزشکاران تاکنون شش عنوان قهرمانی آسیایی و دو عنوان قهرمانی جهانی فوتسال و یک عنوان قهرمانی آسیایی فوتبال در سال های متوالی در پرونده ی این انجمن ثبت شده است.

اعضای هیأت رئیسه:

آقای محمد حسین مولا به عنوان ریاست هیأت، آقای مرتضی بلوردی دبیر، خانم گیتا گرامی نایب رییس و آقای علیرضا کریمی خزانه دار

اعضای هیأت امنا:

آقایان حسین دباغیان و محمد حسین نژاد محمودی، حجت السلام محمدعلی عرب معاونت فرهنگی، خانم مینا طائی به عنوان امور اداری و دفتری و آقای محمد پهلوان زاده به عنوان مسئول حمل و نقل در همه ی این سال ها به جامعه ی ناشنوایان استان خدمت رسانی کرده اند.

همچنین از دیگر اقدامات هیأت، تشکیل گروه های مذهبی ناشنوایان، رسیدگی به امور ورزش، اشتغال و ازدواج این عزیزان و برگزاری مراسم وهمایش های فرهنگی است.

مقامهای کشوری هیأت استان:

والیبال بانوان:

تیم والیبال بانوان هیأت ناشنوایان استان کرمان به سرمربیگری خانم گیتا گرامی، مربی خانم فرحناز محسنی، کمک مربی خانم فرشته سبک خیز و سرپرست خانم  زهرا بهزادی در سالهای ۱۳۸۲-۱۳۸۳-۱۳۸۴-۱۳۸۵-۱۳۸۶-۱۳۸۷-۱۳۸۸-۱۳۸۹-۱۳۹۰-۱۳۹۱-۱۳۹۲-۱۳۹۳-۱۳۹۴، دوازده سال متوالی مقام اول قهرمانی کشور و در سال ۱۳۹۵ نیز نایب قهرمانی کشور را کسب کرد که از افتخارات بزرگ و بی نظیر این هیأت محسوب می شود.

فوتبال آقایان :

کسب مقام اول فوتبال دسته یک ناشنوایان کشوری در سال ۱۳۸۹ به میزبانی استان البرز

مقام سوم فوتبال لیگ برتر کشوری در سال ۱۳۹۰ به میزبانی استان کرمان

مقام اول فوتبال قهرمانی کشوری در سال ۱۳۹۱به میزبانی استان کرمان

فوتسال آقایان :

مقام اول فوتسال دسته دو کشوری ناشنوایان سال ۱۳۸۲ به میزبانی ارومیه

مقام اول فوتسال دسته یک کشوری سال ۱۳۸۵ به میزبانی اردبیل

مقام اول فوتسال دسته دو ناشنوایان کشوری سال ۱۳۸۹ به میزبانی اراک

و از جمله بازیکنان برتر کرمان که در تیم های ملی فوتبال و فوتسال تیم ملی را همراهی کردند می توان آقایان محمد جواد بنازاده و رضا رجائی نژاد را نام برد.

تکواندو بانوان :

کسب مقام اول در تهران توسط خانم زهرا ناصری از کرمان

دومیدانی بانوان :

کسب چهار مقام کشوری

کسب مقام های کشوری اول دو ومیدانی در مشهد مقدس سال ۱۳۹۳

مقام دوم ۴۰۰ متر و اول ۸۰۰متر اردبیل سال ۱۳۹۴ توسط خانم زهرا رئیسی

ووشو :

کسب مقام اول کشوری ووشو سال ۱۳۹۶ کرمان

مقام های قهرمانی بین المللی:

فوتسال آقایان :

آقای محمد حسین مولا در سال ۱۳۸۸ به عنوان رییس انجمن فوتبال و فوتسال ناشنوایان کشور منصوب شد تا اینکه در سال ۱۳۹۲ انجمن فوتبال و فوتسال از هم تفکیک شد و آقای مولا به عنوان رئیس انجمن فوتسال به خدمت ادامه داد؛ با حضور وی به عنوان رییس انجمن و سرپرست تیم ملی فوتسال و فوتبال عناوین جهانی و آسیایی درخشانی در طی سالهای پیاپی به دست آمد و با تلاش های مستمر توانستند دو مقام جهانی و شش مقام آسیایی برای کشور عزیزمان کسب کنند.

مقام جهانی:

کسب مقام اول مسابقات جهانی  فوتسال سال ۲۰۱۱  در سوئد که تیم ملی ایران نخستین بار به مسابقات جهانی راه یافته بود و در اولین حضور خود موفق به کسب مقام نخست جهانی با حضور ۱۶ تیم از ۵ قاره جهان شد. در این مسابقات آقایان محمد حسین مولا به عنوان سرپرست، حسین شمس به عنوان سرمربی، جبرئیل یوسفی به عنوان مربی و رضا رجائی نژاد و رضا سلیمی به عنوان بازیکن از کرمان در تیم ملی حضور داشتند.

کسب مقام اول در مسابقات جهانی فوتسال سال ۲۰۱۵ در بانکوک تایلند که آقایان محمد حسین مولا به عنوان سرپرست تیم و جبرئیل یوسفی سرمربی از کرمان در تیم ملی حضور داشتند.

مقام آسیایی :

کسب مقام اول فوتسال در بازی های المپیک آسیایی سئول کره جنوبی ۲۰۱۲ که در بازی فینال تیم ایران ۷ بر ۳ تایلند را مغلوب کرد و در جایگاه نخست قرار گرفت و آقایان محمد حسین مولا و جبرئیل یوسفی از کرمان به ترتیب به عنوان سرپرست و سرمربی تیم ملی را همراهی کردند.

کسب مقام اول مسابقات آسیایی فوتسال ۲۰۱۴ تهران با حضور ۴ عضو از کرمان در تیم ملی آقایان محمد حسین مولا سرپرست، جبرئیل یوسفی سرمربی، فرزاد فروزی مربی بدنساز و حمیدرضا رضائیان مسئول تدارکات تیم ملی را یاری کردند.

کسب مقام اول مسابقات المپیک آسیایی تایوان ۲۰۱۵ که تیم ایران در فینال بازی ها ۷ بر ۱ ژاپن را شکست داد و جام قهرمانی را بالا برد؛ ۳ نفر از کرمان در تیم ملی حضور داشتند.

فوتسال بانوان نیز با حضور ۵ بازیکن از کرمان خانم ها: فاطمه و محبوبه صادقی، زهرا ناصری، بتول محمدی و انیس ابراهیمی در تیم ملی ایران در مسابقات جهانی بانکوک تایلند ۲۰۱۵ به سرپرستی آقای محمد حسین مولا حضور یافتند.

مقام اول فوتسال آسیا و اقیانوسیه چین تایپه ۲۰۱۵ به سرپرستی آقایان محمد حسین مولا و جبرئیل یوسفی به عنوان سرمربی

مقام اول مسابقات آسیایی فوتسال بانکوک تایلند سال ۲۰۱۹ باحضور آقایان محمد حسین مولا سرپرست، جبرئیل یوسفی سرمربی، مهدی ثانی کمک مربی و فرزاد فروزی مربی بدنساز از کرمان تیم ملی را همراهی کردند؛ فینال بازی ها در برابر ژاپن ۴ بر ۰ به نفع ایران به پایان رسید.

ضمن اینکه آقای حسین شمس به عنوان مدیر فنی در همه ی مسابقات جهانی و آسیایی تیم ملی فوتسال ناشنوایان ایران را همراهی کرد.

فوتبال آقایان:

کسب مقام نایب قهرمانی فوتبال در بازی های آسیا و اقیانوسیه چین تایپه ۲۰۱۵ به سرپرستی آقای محمد حسین مولا به عنوان رییس انجمن و سرپرست تیم و آقای غلام پیروانی به عنوان سرمربی و آقایان رضا رجائی نژاد و محمد جواد بنازاده به عنوان بازیکن از کرمان تیم ملی را همراهی کردند.

والیبال بانوان:

کسب مقام سوم والیبال در بازی های آسیا و اقیانوسیه چین تایپه ۲۰۱۵ به مربیگری خانم گیتا گرامی، و خانم ها فاطمه صادقی، محبوبه صادقی(کاپیتان) و بتول محمدی به عنوان بازیکن از کرمان درتیم ملی حضور داشتند.

بولینگ:

حضور آقای محمد حسین مولا به عنوان سرپرست تیم ملی بولینگ درالمپیک تابستانی ناشنوایان سامسون ترکیه در سال ۲۰۱۷ و کسب مقام اول

از دیگر افتخارات و فعالیت های محمد حسین مولا ریاست هیات مدیره و مدیرعامل انجمن ضایعه نخاعی پویای کرمان که به شرح ذیل میباشد:

این انجمن در سال ۱۳۸۵ به همت جمعی از معلولان ضایعه نخاعی: خانم ها ماندانا مصطفوی به عنوان رییس هیأت مدیره، نهضت شجاعی نایب رییس و آقایان مسلم عرب پور، محمد علی نبی پور و محمدرضا عوض بیگی به عنوان اعضا انجمن تشکیل شد که درابتدا جلسات در محوطه ی بهزیستی برگزار می شد و سپس بهزیستی دفتری را در یکی از مجتمع های خود در اختیار اعضای انجمن قرار داد تا اینکه عضوگیری آغاز و کلاس های آموزش خطاطی، نقاشی و موسیقی دایر شد وانجمن با پیگیری، از خدمات شرکت اتوبوسرانی برای ایاب و ذهاب معلولان استفاده کرد.

در نهایت، اعضا با تلاش های خود توانستند این انجمن را در سال ۱۳۸۶ به ثبت برسانند.

سال ۱۳۸۷آقای محمدحسین مولا در جلسه ای در بهزیستی با انجمن آشنا شد و به منظور پیشبرد اهداف انجمن کمک مالی کرد و با این مجموعه در ارتباط بود تا در سال ۱۳۸۸ با درخواست اعضای انجمن به عنوان رییس هیأت مدیره منصوب شد.

اعضای این انجمن عبارتند از: آقایان محمد حسین مولا رییس هیأت مدیره و مدیرعامل، کامران صنعتی عضو هیأت رئیسه و نایب رییس، محمد حسین دباغیان، سید شورش دلپسند و محمد حسین نژاد محمودی اعضای هیأت مدیره و خانم اعظم ابراهیمی مشاور عالی و آقای محمد صنعتی نیز به عنوان خیر و پشتیبان انجمن

فعالیت هایی  که پس از انتصاب آقای محمد حسین مولا در این انجمن و با تلاش های بی وقفه انجام شد عبارتند از: تأمین هزینه ی شرکت معلولان در کلاس های آموزشی، تأمین اتوبوس ویژه ی معلولان ضایعه نخاعی و ناشنوایان از شرکت اتوبوسرانی، راه اندازی مرکز توانبخشی برای درمان معلولان ضایعه نخاعی از سال ۱۳۸۹، مشاوره،برپایی اردوهای زیارتی، فرهنگی و تفریحی، کمک های نقدی و غیرنقدی، برگزاری کارگاه های معرق کاری، مشبک کاری و صنایع دستی در دفترانجمن و فعالیت ها و حمایت های ورزشی که لازم به ذکر است خانم ها زهرا نعمتی وسمیه عباس پور و آقای سینا منشا زاده در رشته تیراندازی با کمان و آقای سید شورش دلپسند در رشته شنا از افتخارات ورزشی این انجمن هستند.

همچنین راه اندازی کارگاه سنگ تراشی و کارگاه تولیدی پوشاک برای کارآفرینی و اشتغالزایی معلولان ضایعه نخاعی از افتخارات و فعالیت های آقای محمد حسین مولا محسوب می شود.

به امید افتخارآفرینی های روز افزون هیأت ورزش های ناشنوایان استان کرمان

آقای محمد حسین مولا در تاریخ ۱/۵/۱۳۳۶ در کرمان متولد شد و دوران تحصیل را دراین شهر به پایان رساند. وی همچنین در رشته های ورزشی بوکس و باستانی فعالیت کرد و در رشته ی بوکس به مقام نایب قهرمانی کشوری دست یافت. آقای مولا از سال ۱۳۵۷ به عنوان پاسدارافتخاری در کمیته ی انقلاب اسلامی مشغول خدمت شد؛ حضور فعال در بنیاد مهاجرین جنگ، بنیاد شهید انقلاب اسلامی، فرماندهی قرارگاه تاکتیکی ابوذر و سپس استانداری کرمان از سوابق وی به شمار می رود.

آقای مولا در سال ۱۳۸۷ به افتخار بازنشستگی نائل شد.

تاریخچه ی تأسیس فدراسیون ناشنوایان:

فدراسیون بین المللی ناشنوایان با علامت اختصاری C.I.S.S از سال ۱۹۴۲ میلادی فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون ۸۵ کشورعضو این فدراسیون هستند که سابقه ی عضویت رسمی فدراسیون ورزش های ناشنوایان کشورمان نیز به سال ۱۹۵۷ میلادی مطابق با سال ۱۳۲۴ شمسی باز می گردد.

بازی های آسیایی فدراسیون ناشنوایان هر سه سال یکبار و بازی های المپیک آن هر چهار سال یکبار برگزار می شود؛ همچنین از سال ۲۰۰۱ نام بازی های جهانی ناشنوایان به بازی های Deaflympics (بازیهای المپیک ناشنوایان) تغییر یافت.

فدراسیون بین المللی ناشنوایان هم اکنون در رشته های ورزشی دوومیدانی ، کشتی فرنگی، کشتی آزاد، فوتبال، فوتسال، والیبال، شنا، واترپلو، بولینگ، پینگ پنگ، بدمینتون، بسکتبال، دوچرخه سواری، تیراندازی، تنیس، شنا، کاراته، جودو، تکواندو، هندبال و دوصحرانوردی در رده های بانوان و آقایان فعالیت دارد، ضمن اینکه بازی های المپیک زمستانی ناشنوایان در رشته های مختلف نیز هر چهارسال یکبار برگزار میشود.

تاریخچه ی تشکیل هیأت ورزش های ناشنوایان استان کرمان:

هیأت ورزش های ناشنوایان کرمان از سال ۱۳۶۰ به ریاست آقای سید محمد علی گلاب زاده سرپرست وقت آموزش و پرورش استثنایی کرمان و به دبیری آقای ضیاء تاج الدینی در شهر کرمان تشکیل شد و فعالیت آن در سال ۱۳۶۲ به ریاست آقای دکتر جلال محمدی قناتغستانی که عهده دارمدیرعاملی صندوق قرض الحسنه موسی بن جعفر (علیه السلام) بود و به دبیری آقای احمد مهدی زاده ادامه یافت؛ در سال ۱۳۶۴آقای دکتر محمدی قناتغستانی از ریاست هیأت استعفا کرد و آقای مهدی زاده با انتخاب آقای مهدوی مدیر کل وقت تربیت بدنی استان فعالیت خود را آغاز کرد و آقای فرهاد ابراهیمی نیز به عنوان دبیر هیأت انتخاب شد.

با تشکیل تیم والیبال دختران، فوتسال پسران، دوومیدانی و تنیس روی میز دختران از سال دوم، فعالیت هیأت به طور جدی آغاز شد و از سوی تربیت بدنی نیز سالنی نیمه کاره در مجتمع ورزشی بشری به این هیأت تعلق گرفت و به آقای محمد حسین مولا تحویل شد.

آقای مولا از سال ۱۳۷۵ همکاری خود را به عنوان عضو هیأت رئیسه در هیأت ورزش های ناشنوایان آغاز کرد و سپس در سال ۱۳۸۳ از سوی زنده یاد داوودی رییس فدراسیون به عنوان رییس هیأت ورزش های ناشنوایان استان کرمان منصوب شد. وی در گام اول، سالن ورزشی در مجتمع بشری را تکمیل و سپس با تشکیل تیم های والیبال دختران و فوتسال و فوتبال پسران کار خود را آغاز کرد که همین اقدام شروعی برای قهرمانی های کشوری، آسیایی و جهانی بود که همچنان این افتخارآفرینیِ ورزشکاران ادامه دارد، ضمن اینکه سایر ورزشکاران نیز در رشته های تنیس روی میز، تکواندو، دوومیدانی، شطرنج، آمادگی جسمانی، بدمینتون، تیراندازی و …مشغول فعالیتند.

در کنار فعالیت های متنوع ورزشی هیأت، از سال ۱۳۸۸ ریاست انجمن فوتبال و فوتسال کشور نیز به آقای مولا محول شد که با پشتکار وی و تلاش ورزشکاران تاکنون شش عنوان قهرمانی آسیایی و دو عنوان قهرمانی جهانی فوتسال و یک عنوان قهرمانی آسیایی فوتبال در سال های متوالی در پرونده ی این انجمن ثبت شده است.

اعضای هیأت رئیسه:

آقای محمد حسین مولا به عنوان ریاست هیأت، آقای مرتضی بلوردی دبیر، خانم گیتا گرامی نایب رییس و آقای علیرضا کریمی خزانه دار

اعضای هیأت امنا:

آقایان حسین دباغیان و محمد حسین نژاد محمودی، حجت السلام محمدعلی عرب معاونت فرهنگی، خانم مینا طائی به عنوان امور اداری و دفتری و آقای محمد پهلوان زاده به عنوان مسئول حمل و نقل در همه ی این سال ها به جامعه ی ناشنوایان استان خدمت رسانی کرده اند.

همچنین از دیگر اقدامات هیأت، تشکیل گروه های مذهبی ناشنوایان، رسیدگی به امور ورزش، اشتغال و ازدواج این عزیزان و برگزاری مراسم وهمایش های فرهنگی است.

مقامهای کشوری هیأت استان:

والیبال بانوان:

تیم والیبال بانوان هیأت ناشنوایان استان کرمان به سرمربیگری خانم گیتا گرامی، مربی خانم فرحناز محسنی، کمک مربی خانم فرشته سبک خیز و سرپرست خانم  زهرا بهزادی در سالهای ۱۳۸۲-۱۳۸۳-۱۳۸۴-۱۳۸۵-۱۳۸۶-۱۳۸۷-۱۳۸۸-۱۳۸۹-۱۳۹۰-۱۳۹۱-۱۳۹۲-۱۳۹۳-۱۳۹۴، دوازده سال متوالی مقام اول قهرمانی کشور و در سال ۱۳۹۵ نیز نایب قهرمانی کشور را کسب کرد که از افتخارات بزرگ و بی نظیر این هیأت محسوب می شود.

فوتبال آقایان :

کسب مقام اول فوتبال دسته یک ناشنوایان کشوری در سال ۱۳۸۹ به میزبانی استان البرز

مقام سوم فوتبال لیگ برتر کشوری در سال ۱۳۹۰ به میزبانی استان کرمان

مقام اول فوتبال قهرمانی کشوری در سال ۱۳۹۱به میزبانی استان کرمان

فوتسال آقایان :

مقام اول فوتسال دسته دو کشوری ناشنوایان سال ۱۳۸۲ به میزبانی ارومیه

مقام اول فوتسال دسته یک کشوری سال ۱۳۸۵ به میزبانی اردبیل

مقام اول فوتسال دسته دو ناشنوایان کشوری سال ۱۳۸۹ به میزبانی اراک

و از جمله بازیکنان برتر کرمان که در تیم های ملی فوتبال و فوتسال تیم ملی را همراهی کردند می توان آقایان محمد جواد بنازاده و رضا رجائی نژاد را نام برد.

تکواندو بانوان :

کسب مقام اول در تهران توسط خانم زهرا ناصری از کرمان

دومیدانی بانوان :

کسب چهار مقام کشوری

کسب مقام های کشوری اول دو ومیدانی در مشهد مقدس سال ۱۳۹۳

مقام دوم ۴۰۰ متر و اول ۸۰۰متر اردبیل سال ۱۳۹۴ توسط خانم زهرا رئیسی

ووشو :

کسب مقام اول کشوری ووشو سال ۱۳۹۶ کرمان

مقام های قهرمانی بین المللی:

فوتسال آقایان :

آقای محمد حسین مولا در سال ۱۳۸۸ به عنوان رییس انجمن فوتبال و فوتسال ناشنوایان کشور منصوب شد تا اینکه در سال ۱۳۹۲ انجمن فوتبال و فوتسال از هم تفکیک شد و آقای مولا به عنوان رئیس انجمن فوتسال به خدمت ادامه داد؛ با حضور وی به عنوان رییس انجمن و سرپرست تیم ملی فوتسال و فوتبال عناوین جهانی و آسیایی درخشانی در طی سالهای پیاپی به دست آمد و با تلاش های مستمر توانستند دو مقام جهانی و شش مقام آسیایی برای کشور عزیزمان کسب کنند.

مقام جهانی:

کسب مقام اول مسابقات جهانی  فوتسال سال ۲۰۱۱  در سوئد که تیم ملی ایران نخستین بار به مسابقات جهانی راه یافته بود و در اولین حضور خود موفق به کسب مقام نخست جهانی با حضور ۱۶ تیم از ۵ قاره جهان شد. در این مسابقات آقایان محمد حسین مولا به عنوان سرپرست، حسین شمس به عنوان سرمربی، جبرئیل یوسفی به عنوان مربی و رضا رجائی نژاد و رضا سلیمی به عنوان بازیکن از کرمان در تیم ملی حضور داشتند.

کسب مقام اول در مسابقات جهانی فوتسال سال ۲۰۱۵ در بانکوک تایلند که آقایان محمد حسین مولا به عنوان سرپرست تیم و جبرئیل یوسفی سرمربی از کرمان در تیم ملی حضور داشتند.

مقام آسیایی :

کسب مقام اول فوتسال در بازی های المپیک آسیایی سئول کره جنوبی ۲۰۱۲ که در بازی فینال تیم ایران ۷ بر ۳ تایلند را مغلوب کرد و در جایگاه نخست قرار گرفت و آقایان محمد حسین مولا و جبرئیل یوسفی از کرمان به ترتیب به عنوان سرپرست و سرمربی تیم ملی را همراهی کردند.

کسب مقام اول مسابقات آسیایی فوتسال ۲۰۱۴ تهران با حضور ۴ عضو از کرمان در تیم ملی آقایان محمد حسین مولا سرپرست، جبرئیل یوسفی سرمربی، فرزاد فروزی مربی بدنساز و حمیدرضا رضائیان مسئول تدارکات تیم ملی را یاری کردند.

کسب مقام اول مسابقات المپیک آسیایی تایوان ۲۰۱۵ که تیم ایران در فینال بازی ها ۷ بر ۱ ژاپن را شکست داد و جام قهرمانی را بالا برد؛ ۳ نفر از کرمان در تیم ملی حضور داشتند.

فوتسال بانوان نیز با حضور ۵ بازیکن از کرمان خانم ها: فاطمه و محبوبه صادقی، زهرا ناصری، بتول محمدی و انیس ابراهیمی در تیم ملی ایران در مسابقات جهانی بانکوک تایلند ۲۰۱۵ به سرپرستی آقای محمد حسین مولا حضور یافتند.

مقام اول فوتسال آسیا و اقیانوسیه چین تایپه ۲۰۱۵ به سرپرستی آقایان محمد حسین مولا و جبرئیل یوسفی به عنوان سرمربی

مقام اول مسابقات آسیایی فوتسال بانکوک تایلند سال ۲۰۱۹ باحضور آقایان محمد حسین مولا سرپرست، جبرئیل یوسفی سرمربی، مهدی ثانی کمک مربی و فرزاد فروزی مربی بدنساز از کرمان تیم ملی را همراهی کردند؛ فینال بازی ها در برابر ژاپن ۴ بر ۰ به نفع ایران به پایان رسید.

ضمن اینکه آقای حسین شمس به عنوان مدیر فنی در همه ی مسابقات جهانی و آسیایی تیم ملی فوتسال ناشنوایان ایران را همراهی کرد.

فوتبال آقایان:

کسب مقام نایب قهرمانی فوتبال در بازی های آسیا و اقیانوسیه چین تایپه ۲۰۱۵ به سرپرستی آقای محمد حسین مولا به عنوان رییس انجمن و سرپرست تیم و آقای غلام پیروانی به عنوان سرمربی و آقایان رضا رجائی نژاد و محمد جواد بنازاده به عنوان بازیکن از کرمان تیم ملی را همراهی کردند.

والیبال بانوان:

کسب مقام سوم والیبال در بازی های آسیا و اقیانوسیه چین تایپه ۲۰۱۵ به مربیگری خانم گیتا گرامی، و خانم ها فاطمه صادقی، محبوبه صادقی(کاپیتان) و بتول محمدی به عنوان بازیکن از کرمان درتیم ملی حضور داشتند.

بولینگ:

حضور آقای محمد حسین مولا به عنوان سرپرست تیم ملی بولینگ درالمپیک تابستانی ناشنوایان سامسون ترکیه در سال ۲۰۱۷ و کسب مقام اول

از دیگر افتخارات و فعالیت های محمد حسین مولا ریاست هیات مدیره و مدیرعامل انجمن ضایعه نخاعی پویای کرمان که به شرح ذیل میباشد:

این انجمن در سال ۱۳۸۵ به همت جمعی از معلولان ضایعه نخاعی: خانم ها ماندانا مصطفوی به عنوان رییس هیأت مدیره، نهضت شجاعی نایب رییس و آقایان مسلم عرب پور، محمد علی نبی پور و محمدرضا عوض بیگی به عنوان اعضا انجمن تشکیل شد که درابتدا جلسات در محوطه ی بهزیستی برگزار می شد و سپس بهزیستی دفتری را در یکی از مجتمع های خود در اختیار اعضای انجمن قرار داد تا اینکه عضوگیری آغاز و کلاس های آموزش خطاطی، نقاشی و موسیقی دایر شد وانجمن با پیگیری، از خدمات شرکت اتوبوسرانی برای ایاب و ذهاب معلولان استفاده کرد.

در نهایت، اعضا با تلاش های خود توانستند این انجمن را در سال ۱۳۸۶ به ثبت برسانند.

سال ۱۳۸۷آقای محمدحسین مولا در جلسه ای در بهزیستی با انجمن آشنا شد و به منظور پیشبرد اهداف انجمن کمک مالی کرد و با این مجموعه در ارتباط بود تا در سال ۱۳۸۸ با درخواست اعضای انجمن به عنوان رییس هیأت مدیره منصوب شد.

اعضای این انجمن عبارتند از: آقایان محمد حسین مولا رییس هیأت مدیره و مدیرعامل، کامران صنعتی عضو هیأت رئیسه و نایب رییس، محمد حسین دباغیان، سید شورش دلپسند و محمد حسین نژاد محمودی اعضای هیأت مدیره و خانم اعظم ابراهیمی مشاور عالی و آقای محمد صنعتی نیز به عنوان خیر و پشتیبان انجمن

فعالیت هایی  که پس از انتصاب آقای محمد حسین مولا در این انجمن و با تلاش های بی وقفه انجام شد عبارتند از: تأمین هزینه ی شرکت معلولان در کلاس های آموزشی، تأمین اتوبوس ویژه ی معلولان ضایعه نخاعی و ناشنوایان از شرکت اتوبوسرانی، راه اندازی مرکز توانبخشی برای درمان معلولان ضایعه نخاعی از سال ۱۳۸۹، مشاوره،برپایی اردوهای زیارتی، فرهنگی و تفریحی، کمک های نقدی و غیرنقدی، برگزاری کارگاه های معرق کاری، مشبک کاری و صنایع دستی در دفترانجمن و فعالیت ها و حمایت های ورزشی که لازم به ذکر است خانم ها زهرا نعمتی وسمیه عباس پور و آقای سینا منشا زاده در رشته تیراندازی با کمان و آقای سید شورش دلپسند در رشته شنا از افتخارات ورزشی این انجمن هستند.

همچنین راه اندازی کارگاه سنگ تراشی و کارگاه تولیدی پوشاک برای کارآفرینی و اشتغالزایی معلولان ضایعه نخاعی از افتخارات و فعالیت های آقای محمد حسین مولا محسوب می شود.

به امید افتخارآفرینی های روز افزون هیأت ورزش های ناشنوایان استان کرمان