در  نشست تشکل‌ها و نخبگان دارای معلولیت استان بر پیگیری اجرای قانون جامع حمایت از حقوق معلولان تاکید شد .  

  زینی وند استاندار ‌کرمان  گفت : اجرای الزامات اداری در رابطه با حمایت از معلولان در ارزیابی مدیران مورد توجه قرار گیرد 

وی همچنین از پیگیری مسائل مرتبط با مسکن معلولان و تحت پوشش بهزیستی در جلسات شورای مسکن و کمک خیران در این زمینه نام برد و گفت: تشکل‌ها، مصوبات شورای مسکن در رابطه با معلولان پیگیری کنند.

استاندار کرمان در خصوص تقدیر استان از قهرمانان پارالمپیک گفت: این برنامه دغدغه جدی خودمان هم هست و متاسفانه به تاخیر نیز افتاده است و مطمئنا به زودی برنامه‌ای در خور شان آنها برگزار می‌شود.  

زینی‌وند مناسب سازی شهری را در حل مراجعات عمومی افراد دارای معلولیت مورد تاکید قرار داد و گفت: کمیسیون مناسب سازی در استان و شهرستان ها شکل گیرد و مصوبات با قاطعیت در ادارات اجرایی شود.  

استاندار کرمان اظهار کرد: همه دستگاه‌ها و فرمانداری‌ها باید مشاور امور معلولان داشته باشند تا با اشراف به قانون پیگیر اجرای مسائل مرتبط با این قشر از جامعه باشند.  

زینی‌وند عنوان کرد: استعدادهای خوب معلولان باید به کمک دولت آید، محدودیتی برای انتصاب معلولان در سمت‌های ستادی و اجرایی نیست.                

محمد حسین مولا هم در این نشست بر تعیین و تکلیف هر چه سریعتر  وضعیت مدیر کل بهزیستی تاکید کرد و افزود : با مشخص شدن مدیر کل بهزیستی روند رفع مشکلات افراد دارای معلولیت در استان هموارتر میشود .            

  وی همچنین پیشنهاد داد برای بیشتر دیده شدن معلولین و توانمدی های آنها در هر شهرستان مسیولین یک فرد دارای معلولیت و ناشنوا را بعنوان مشاور خود داشته باشند .